המלצות

הגאון רבי משה פנירי שליט"א

ראש בית ההוראה "אפיקי מים" בירושלים מחבר הספרים הנודעים "אבני שוהם"
"הרב משה הוא משכמו ומעלה, תלמיד חכם, ולא רק שידען גדול הוא גם מסדר הכל הוא חושב על הכל.. זה הדבר הכי טוב שיכול להיות, שהחתן מקבל פה גם מדריך וגם מורה הוראה צמוד, זה ממש שירות VIP."

הרב אביאל נריה

מדריך חתנים, יועץ זוגי, מנהל מרכז "אשיחה"
"וזו מעלה עצומה שיש אצל הרב משה, המאור פנים המופלא הזה, היכולת להרגיש נורא בנוח, להגיד מה קשה לי, מה לא טוב לי, ובאהבה גדולה מעניק לחתנים שלו, הרבה מעבר לידע, זה גישה לזוגיות, זה גישה להבין איש ואשה להבין את הגישה התורנית לאהבה."

החתן יצחק גורלי

אשדוד
רוגע זה הדבר הכי גדול שהיה לי פה, שציפיתי אליו, קיבלתי פה רוגע וגם מדבר בפתיחות וכיף כמו חבר. כשאני יוצא איתו למרפסת לסיגריה זה כמו חבר וכשאני נכנס איתו לפה זה רב ואני באמת נותן את התחושה הכי טובה שבעולם אין דברים כאלה.

החתן נהוראי ביטון

אשדוד, ישיבת "זוהר התורה" ירושלים
היה ממש ממש ממש כיף להבין, לשמוע, לתת הרגשה כאילו אני כבר נשוי כמה שנים, לדעת שאני יודע איך מתחילים חיים. בקצרה, מושלם. זה ברמה הכי כיפית שבעולם הבנאדם הכי זורם שיש שזה לדבר על הדברים שכאילו הכי מפחידים

החתן בן ציון נורוק

גבעת זאב
החוויה בהדרכה עם הרב היא הרבה מעבר למה שציפיתי. קודם כל, הכלים שקיבלתי פה, זה כלים שלא חשבתי שאני יוכל לקבל בהדרכה, זה משהו אחר, האחד על אחד הזה עושה פלאים עם כל החשיבה ובעיקר החשיבה שבאתי אליה לפני זה קיבלתי כאן שיעור לחיים איך לבוא לנישואים.

החתן אריה דהן

מודיעין עילית
"כבר בעשרים דק' הראשונות שהרב נתן לי את ההתעניינות מה אני מקבל... ידעתי שזה המדריך שאני אקח לחיים!.... פתאום אתה קולט כל מה שאתה יודע אתה עדיין לא יודע..."

החתן אליהו גרשון

מודיעין עילית
"אני ממליץ לכל בחור שלא יודע מה הוא רוצה ומחפש משהו שהוא קצת מעל קצת לא בקו התפר אני מאד מאד ממליץ .. ממש הרגשתי בטוח ואני רוצה להגיד תודה רבה"

החתן יעקב אטיאס

בני ברק, ישיבת "היכל יצחק" ירושלים
"סיפרתי להם בישיבה שהייתי אצל מדריך נדיר שלא קיים.... אני לא יודע אם יש אופציה לקבל כזה הרבה מידע וכזה הרבה חומר בכזו צורה טובה."

החתן מאיר שקלים

ירושלים
"מהרגע שנכנסתי לחדר הבנתי שזה יהיה המדריך שלי! את הדאגה, את הרצון לעזור, את הבאמת להעביר שתצא מפה במאה אחוז מה שאתה צריך"

החתן נפתלי בנשעיה

ירושלים
"הוא יודע לזהות את החתן.. ברמה של איך לדבר אליו, איך לגשת בשיח, איך לקלף את החומות.. בצורה מושלמת, עדינה, אבל בסוף קולעת בול למטרה, משהו שלא ראיתי.. לא ראיתי…"

החתן יוסף חיים טובלי

אשדוד, ישיבת "חברון קרית ספר"
כבר על ההתחלה גילתי שזה המדריך הכי טוב שיכול להיות... אני לא רואה הרבה אנשים שככה משקיעים את החיים שלהם בשביל החתן... אני לא חושב שיש משהו יותר מזה."

החתן יוסי שטרית

בית שמש
"אני מרגיש הרבה יותר רגוע ושליו לקראת מה שאני הולך ושמח ונכון אני פשוט מחכה לזה ומשתוקק והכל בזכות הרב משה עמר תודה"

החתן ניתאי בן צבי

תל אביב, ישיבת "באר התורה" בית שמש
"אני חושב שזה לא רק הדרכת חתנים - זאת הדרכה לחיים, אני חושב שאדם שאכפת לו מעצמו ואכפת לו מאיך החיים שלו יראו, אז הוא צריך ללכת לטוב ביותר."

החתן אליהו אדרי

מודיעין עילית
"קבלתי תמיד מענה מדויק מעשי וברור ומאד מרגיע, קיבלתי המון המון ... ושאלות שחששתי לשאול ולא היה נעים ואצל הרב היה את ההרגשה הנוחה לשאול כל מה שרוצים"

החתן אלעזר שחר

ירושלים
"הדרך שרבי משה מגיש את זה היא מאד נייטרלית, מאד עניינית, מאד מקצועית, מאד מובנת... רבי משה מגיע עם הרבה לב הרבה אהבה הרבה חום"

החתן שלומי עבדו

חריש, ישיבת "חזון עובדיה"
"היה חשוב לי שיהיה לי את מי לשאול בצורה מאד כנה, בלי להתבייש, שאני לא יהיה במקום שאני לא יוכל לשאול מה שאני רוצה, אז פה זה המקום שהכי נח לשאול חופשי!"

החתן אברהם דיין

פתח תקוה, בית מדרש "ברקאי" חיספין
"החוויה שלי מההדרכה זה היה הפתיחות, שהוא דיבר איתי על הכל... חשבתי שאני מכיר, ואני יודע, ושמעתי, ומה כבר יכולים לחדש, אבל זה עולם ומלואו"

החתן אוריאל עמיאל

ירושלים, ישיבת "אוהל יוסף" בני ברק
"ראיתי את החומרים שהוא עשה יצאתי משם ואמרתי לא יודע אם יש מדריך בעולם שישב וכתב בצורה כזאת וערך את הכל ונגע בנושאים שמדריכים אחרים לא נוגעים, ופשוט הייתי סגור על זה"

החתן ישראל מאיר אטיאס

אלעד, ישיבת "תורה בתפארתה"
"אני מגיע לשיחה, ככה ישר הרגשתי קודם כל בבית הרגשה כזו נעימה, כזו פתוחה... אין כאלו דברים. ממש משתלם להגיע! צריך לעשות שיעור אחד כדי להבין מה הולך."

החתן רפאל חנסב

בית שמש, ישיבת "יסודות"
"הדבר אני חושב הכי חזק שאני יכול להגיד זה, שפשוט משיעור לשיעור אתה מחכה לשיעור הבא, פשוט אין דברים כאלו באמת מיוחד מאד,

החתן מאור בן הרוש

ירושלים
"כבר מההתחלה ראיתי שהרב משקיע וזה חוויה, אני לא מרגיש שבאים להגיד לי פה דרשה, ממש הרגשתי פה שבאים לקראתי, ורוצים שאני אהיה מוכן לחתונה."

החתן משה דוויק

אשדוד
"זו הייתה החוויה הכי טובה שיכלה להיות לי בחיים לפני החתונה ככה צריך להכנס לבית בהדרכה ישרה ונכונה וטובה."

החתן יצחק שרים

ירושלים, ישיבת "תורת דוד" בני ברק
"כשהוא מוסר את הדברים קודם כל הוא מוסר אותם כשאתה רואה אותם, הוא מוסר אותם עם כל שפת הגוף, עם כל שפת הידיים ועם חיוך על הפנים. כשהוא מוסר אותם, הוא מסתכל לך ישר בעיניים, אתה קולט שהאדם מסביר לך מכל הלב ודברים היוצאים מהלב נכנסים אל הלב."

החתן יהונתן מלול

ירושלים
"בן אדם מקסים, שכיף לי להיות פה, אני לא מרגיש פה את הזמן, כל דקה כיף לי פה, הייתי מגיע לפה כאילו אני בחופשה, מגיע יושב פה שעתיים נהנה מהשעתיים האלה בלי קשר להדרכה, מסודר מאוד, הכי ברור שיש, הכי חד שיש, קצר וקולע"

החתן ישראל יעקב

בית שמש, ישיבת "בית שמעיה"
"מה שאני הייתי מצפה ממדריך, שההדרכה תימסר בצורה פתוחה, חופשית, ובלי לחץ, שהבחור יוכל לשאול, תהיה פתוח עם המדריך תשאל אותו מה שאתה רוצה תשאל אותו. והרב משה - הכל, חופשי פתח ואתה מרגיש הכי בנוח שיכול להיות ורגוע."

החתן אלחנן דיין

מודיעין עילית
"כל ההתנהלות נהייתה אחרת מאז שהכרתי את הרב. ברוך ה', שמח, מודה לו, מודה להקב"ה, משהו, אין דברים כאלו באמת זה הכל בשחרור בכיף... אין דברים כאלו זה משהו חד בדרא"

החתן חננאל אברהם

ירושלים
"הפגישה עם הרב משה עמר הייתה ברמה ממש ממש גבוהה ממש כייפית, ממש אוירה פתוחה, שאלתי את כל השאלות שרציתי הוא ענה לי על הכל הכי מפורט שיש."

החתן משה חיים דדון

אשדוד, ישיבת "אור לציון"
"הרב מגיש את הדברים מאד יפה ומאד טוב ומסביר אותם, בפשטות וברוגע ונחת הרגשתי כאילו שפה זה המקום הכי טוב ושפה אני מקבל את ההדרכה הכי טובה והכי מעולה."

החתן ישראל

ירושלים
"הרגשתי שיש פה משהו מעבר הרבה יותר לכל מדריך אחר... נותן את הנשמה, מרגישים את זה עליו, מרגישים את זה בשיחות שהוא חוזר, מרגישים את זה בקול שלו שהוא מאד מאד מתעניין"

החתן ינון פנחסי

ירושלים
"התקשרתי אליו ופשוט שמעתי את הקבלה, את הכיף, את השמחה שיש לו, פשוט החלטתי שאני בא אליו. ההדרכה הייתה מאד מקצועית ונכונה... ובאמת חוויה, חוויה מדהימה!"

החתן אביה צדקני

ירושלים
"הדרך שאתה מסביר ומפרש עם כל הדפים וכל ההלכות ואת התימצותים של כל דבר ודבר זה כיף ללמוד אותה כי ההסבר הוא פשוט. אין, אין חומר שכיף ללמוד אתו, ההגשה היא נכונה, בריאה"

החתן יעקב חיים סימן טוב

מודיעין עילית ישיבת "קול תורה" ירושלים

החתן אלחנן אטיאס

ירושלים, ישיבת בני ראם

החתן משה שטרית

ירושלים, ישיבת וולפסון

החתן יחיאל מנצור

מודיעין עילית, ישיבת יד בנימין

החתן משה דיין

ישיבת דעת חיים, ירושלים

החתן דוד אטיאס

אלעד, ישיבת "משכנות התורה" בני ברק
א"א שלא להזכיר שכו"ז היה בצורה הטובה ביותר ובהשקעה רבה הן בשעות של ההדרכה הן בעלונים שקיבלתי כל שבוע שנתנו ויתנו לי כלים אדירים לכל החיים ובהרגשה האישית שלי אני מרגיש שלם עם עצמי לעשות את הצעד החשוב ביותר בחיים ברוגע ובבטחון בזכות זה ע"כ רצוני לומר תודה

החתן מאיר בן חמו

ירושלים
תודה רבה על הכל כל הדברים על ההדרכה הטובה והכיפית שתמיד כיף לי לבוא אליך לשבת ללמוד לשוחח ולדבר על כל דבר תדע אתה באמת אדם מיוחד אין אנשים כמוך העולם זקוק לאנשים כאלה טובים

החתן ישראל מאיר סימן טוב

מודיעין עילית
ותר מאשר מצאתי רב מצאתי חבר שאפשר לדבר איתו על הכל, אני בטוח שברכבת ההרים הזוגית שלי יהיו לי הכלים הנדרשים, תודה על תובנות עמוקות ונדירות שהגיעו משיחות הנפש שלנו

החתן יעקב פנחס טהור

אשדוד, ישיבת "אהל יוסף" ירושלים
אמרתי לעצמי שאני יגיע לתקופה הזאת אני חייב ללכת למדריך הזה וברוך ה' הקב"ה זיכה אותי לאחר תקופה קצרה גם להתארס וכשנפגשתי עם הרב ישר הרגשתי בבית, כל פגישה ופגישה איתך בנתה אותי יותר ויותר, בזכותך אני מגיע עם רוגע ושלווה לחתונה, תמיד התאמת את עצמך שניפגש רק מתי שנח לי

החתן אליהו ביתן

ירושלים, ישיבת "חברון" גבעת מרדכי
האמת, לא יודע מאיפה להתחיל, ואיך לתמצת את כל היופי הענקי בזה שעברתי בכמה שעות, של ההדרכה המיוחדת אצל הרב. היה תענוג לקבל הדרכה כ"כ מקיפה, מסודרת ומעשירה בכל תחום, תמיד הייתי מחכה לשיעורים של הרב לעצות המחכימות וליחס האישי והחם שתמיד היה מלווה במאור פנים שנתן את ההרגשה הכי טובה בעולם.

החתן נתן ששון לוי

אשדוד
תודה רבה על השיעורים הנפלאים והמתוקים שאתה מוסר לי ממש אני כל פעם מתפעל מההשקעה שלך והמסירות שהכל יהיה מובן וברור בשמחה ובמאור פנים והכל בדאגה שאהיה מוכן טוב טוב ליום חתונתי ולהמשך חיי

הגאון רבי משה פנירי שליט"א

ראש בית ההוראה "אפיקי מים" בירושלים מחבר הספרים הנודעים "אבני שהם"
"אין ספק כי תפקידך כמורה הוראה נסיונך העשיר בפן ההלכתי, ואופקיך הרחבים בפן הרפואי והפסיכולוגי, הקנו לך חוש התמצאות והבנת נפש האדם בכלל ונפש החתנים הצעירים בפרט, ונתת אל לבך להדריכם בדרך הארוכה והקצרה."

הגאון רבי חיים וידאל שליט"א

דיין בבית הדין הרבני בירושלים
"אני מכירו רבות בשנים כת"ח מובהק היודע הלכה על בוריה ואיש נבון והמוכתר בכל מידה נכונה... בטוחני כי בעז"ה תוכנית זו תחסוך איבוד זמן בהכרת חיי הנישואין, כי אין חכם כבעל הניסיון"

החתן ישראל בן דוד

מודיעין עילית
"אתה אדם שבשיעור אחד יכול להיות המון דמויות לפעמים חבר, לפעמים רב, לפעמים פסיכולוג לנפש, לפעמים יועץ, ואת הכל אתה עשית בצורה הכי מושלמת שיכולתי לדמיין עם חיוך רחב שרק אראה כמה שהלב שלך רחב."

החתן אריה מירושלים

ישיבת "עטרת ישראל"
"ההרגשה, ההגשה, הסבלנות, וההסבר המפורט ועוד כל כך הרבה דברים שאתה לא מקבל בשום מקום אחר, הרגשת ביטחון שאתה מקבל, אתה פשוט יודע שאתה בידיים טובות אצל הבן אדם שיעבור איתך על כל הדברים שצריך לדעת כדי לזכות בעז"ה לחיים מאושרים ולא יכולתי לבקש מדריך יותר טוב ממש שקבלתי"

החתן רפאל חנסב

בית שמש, ישיבת "יסודות"
"לעולם לא אשכח את ההרגשה הנעימה שהיה לי בזמני השיעורים, את האווירה, ובפרט אופן מסירת החומר בצורה הטובה ביותר, בצורה חווייתית שנכנס ונטמע בלב."

החתן ישראל מאיר אטיאס

אלעד, ישיבת "תורה בתפארתה"
"בכל שיעור הרב שם את הפלאפון על השתקה ולא מעיף אפילו מבט לכיוונו, וכן זה שהרב לא יצא אף פעם באמצע שיעור לסדר איזה משהו טלפון באמצע שבוע, ועם כל העומס אני תמיד שומע את הרב בשיא הרוגע,"

החתן אליהו אדרי

מודיעין עילית
האיש שמשמח אלוקים ובנ"א ובמיוחד במיוחד חתנים – מדריך החתנים מספר 1: בלתת ולתת ולתת ולתת ולתת כ"כ הרבה בכמות ובאיכות, במסירות ובנעימות. בלתת – הדרכה ברורה, מקיפה, פרקטית, מעניינת, מסודרת, מפורטת, מרגיעה, עשירה ומתובלת בהמון חכמת חיים, טיפים ועצות, נסיון, פנינים ופרפראות וגם בדיחות וכמובן גם סוכריות ועוד ועוד.

החתן ישראל אסולין

ירושלים
"הרגשתי שאתה מתאים את ההדרכה לחתן שמולך באופן אישי. השיעורים בנויים אחד על השני בצורה ברורה ובהירה... מדריך של היום הוא לא רק מדריך אלא גם מקשיב, תומך ומעודד כשצריך ואצלך מצאתי את כל זה."

החתן יוסף

בית שמש
תודה על כל ההדרכה והדרך המדהימה שלימדת אותי אין מאושר ממני שהיית איתי לאורך כל הדרך והדרכת אותי על הצד הכי טוב שאפשר אני מרגיש שמעבר לזוגיות תרמת לי הרבה לחיים עצמם

החתן ישראל יעקב

בית שמש, ישיבת "בית שמעיה"
"ההדרכה המקצועית וההשקעה מכל הלב, פשוט את נותן את הנשמה. כולי הודאה לקב"ה שסידר לי אותך בתור מדריך, והמסקנה שלי שמדריך זהו כמו שידוך שחייב להתאים למודרך כי אחרת זה לא ילך"

החתן אליהו דוידי

ירושלים, ישיבת "באר התלמוד"
אתה נותן את ההדרכה מכל הלב ובמסירות נהנתי מאוד שהרב יש לו את כל הזמן להסביר עד שהדברים יהיו ברורים תודה רבה ויישר כח

החתן יאיר דהאן

אשדוד, ישיבת "בית שמעיה"
ברצוני להודות לך על ההשקעה העצומה מעל ומעבר שכל החומר יעבור בצורה הטובה ביותר ויקלט אם זה בצורת המסירה שפשוט מעניקה חוויה יוצאת דופן ואם זה בתחושה הנעימה שמתחילה בכורסא הנוחה ועד המים הקרים שתמיד זכרת. אחרי כל שיעור הייתי יוצא נפעם איך כל כל כך הרבה ידע באדם אחד פשוט היתה חוויה אינלקטואלית

החתן מוטי חדד

צפת, ישיבת "עטרת ישראל"
לא רק אני מרגיש ככה גם ארוסתי יצא כבר כמה פעמים שאמרה לי איך חשבת על זה או דברים כאלה שאמרתי לה פשוט אני מקבל הדרכה מעולה ממש תודה על הכל על הדרכה שבאמת אין כמוה הן בחוויה והן בהבנה

החתן נפתלי

ירושלים
"אי אפשר לפספס בעובדה הזאת שהרב נותן את נשמתו למען זה שהבחור יוכל לבנות את ביתו נאמנה ועם המון בטחון."

החתן נהוראי שושני

ביתר עילית
"מודה לה' יתברך על שזיכה אותי להכיר ולהיות מודרך אצל אדם אצל אדם שמוסר את עצמו ומשקיע כדי שאני אצא מודרך לדרך החיים האמיתיים."

החתן ינון אחיה אוזן

בית שמש, ישיבת "אמרי דעת"
"גיליתי תוכנית מקיפה ברמה מאד מאד גבוהה, שהולכת בשלבים וניכר שהרב פשוט חשב על הכל, כולל על הפרטים הכי קטנים, גם הדרך שהרב מגיש אותה בפתיחות ואווירה כל כך טובה... וכייפית."

החתן חיים ר.

בני ברק
שהרב ידע שכל החומר שהרב נתן אני מרגיש שזה אוצר אני לא יודע אייך חתן יכול להתחתן בלי לעבור אצל הרב כן ממש כך אני אומר זאת לכולם כל הדברים שהרב אמר לי זה עולה כמו הבזקים בכל סיטואציה  במשך החיי יום יום אין לרב מושג איזו שליחות הרב עושה בתפקיד הזה

החתן אליהו אור חיים

ירושלים
"הסברת הכול לפרטי פרטים בצורה הכי טובה ונכונה, זה סידר לי הרבה דברים בכול הדברים שקשורים לאחרי החתונה לא יודע מה הייתי עושה בלעדיך."

החתן דוד גרובי

אשדוד
"התכנית מעולה אולי אפילו יותר מידי טובה, ועל הרב אפשר לומר שזה בין הרבנים היותר נחמדים שפגשתי בחיים שלי"

החתן נעם דגני

ירושלים
"זה שווה כל רגע ורגע לבניית בית בריא ושמח בעיקר ההגשה וההכוונה הנכונה והנעימה שאת זה לא מצאתי במקום אחר!!!"

החתן יוחאי קטנוב

ירושלים
"נהניתי מכל שיעור ושיעור הכל מושלם פיקס"

החתן יוסף חיים בקשי

ירושלים
"תכנית מפורטת ומתומצתת בטוב טעם ובשום שכל. תכנית מאירת עיניים שעוזרת לפתור כמעט כל בעייה"

החתן יחיאל א.

מודיעין עילית
"החוויה שלי היתה שהיה מולי מדריך שכל שאלה ששאלתי היה לו תשובה טובה וקולעת. הדרכה טובה = חיים קלים יותר."