החתן אריה דהן

מודיעין עילית

נגן וידאו
החתן אריה דהן
מודיעין עילית

קוראים לי אריה דהן, גר פה בקרית ספר

הגעתי לרב בהמלצה של גיסי שהרב מלווה אותו אחרי החתונה בכל העניינים שצריכים אחרי החתונה.

הגעתי ככה להדרכה ממש איך שגיסי המליץ התקשרתי- הרב קיבל אותי אמר בטח תקפוץ תגיע.

כבר בעשרים דק' הראשונות שהרב נתן לי את ההתעניינות מה אני מקבל, במה זה תלוי, ידעתי שזה המדריך שאני אקח לחיים כי לא היה לי ספיקות לא שהכרתי דברים לפני, אבל כשרואים משהו טוב לא צריך לחפש משהו אחר. ומשם זה רק היסטוריה.

כל פגישה מחכים לזה יותר, יוצאים בהבנה, בלי ספיקות, לפעמים יש קצת שאלות אז שואלים מרגישים הכי פתוחים שיש, זהו , ואני , בזמן שאני בהדרכה פה חודשיים כבר חבר אחד שאני המלצתי הספיק להתחתן לפניי אפילו, היה בהדרכה של הרב, ועוד חבר שהרב הולך להדריך בקרוב, כי באמת מי שרוצה להשקיע בדבר הכי חשוב אחרי החתונה, משקיעים בהכל בבגדים בצילום, אוכל, תזמורת, זה עובר אחרי ארבע שעות. והדבר שהכי הכי נשאר לבן אדם זה ה.., בסוף זה משתלם לו אישית זה הדבר האמיתי שהוא באמת חווה בצורה הנכונה, ואם זה בצורה הלא נכונה זה טלאים ותיקונים.

פה יש את המענה גם אחרי החתונה הליווי של השנה הראשונה, של כל החיים, טלפונים, שלושה חודשים שנפגשים שזה דברים לא מוצאים בשום מקום. ואם צריך, לפעמים יש קצת קשיים יש גם יועץ שאפשר להיפגש איתו שהרב מסדר. ובאמת קשה לי שזה נגמר מרוב שזה טוב.

החוויה שלי בהדרכה האמת זה היה , אני בן אדם טיפה עסוק , לא תמיד מסתדר שעות וימים וזה… והקלילות שיש לרב מבחינת -מסתדר לך עכשיו, מסתדר לך- היום מחר, שעה זה… שעה זה… יש לך את האופציה מודיעין עילית, ירושלים , כל זה… זה דבר שלפעמים חתנים זה מסורבל מה אני צריך ליסוע… הוא מגיע בלי חשק, הוא מרגיש שהוא איחר ואז וואי לא נעים כל ההדרכה הוא כבר בראש 'וואי איחרתי לרב'… איחרתי לרב לפעמים בחמש דק', לפעמים בעשר דק' והרב 'הכל בסדר תנשום רוצה לשתות משהו? לאכול?' ואז כל ההדרכה היא עוברת אחרת.

ובפרט שזה הנקודה שעכשיו עולה לי ככה שזה הכי חשוב, זה שלא לומדים באיזה בית כנסת, שזה ראיתי מקרוב מחברים שאמרו תקשיב לי לא נוח, עובר לידי אברך לא נעים לי שישמע מה מדבר איתי, לפעמים זה בבית יש ילדים וזה… אצל הרב יש קליניקה מיוחדת, חדר בירושלים אף אחד לא יודע, לא כלום אתה והרב. וגם בבית כשנפגשים בבית אז יש את החדר האישי שבו עושים את ההדרכה. זה באמת נקודות שכל פעם באמת הרגשתי שהם רק משפרים את ההדרכה.

חשבתי שאני מכיר הרבה , ויודע, פתאום אתה קולט כל מה שאתה יודע אתה עדיין לא יודע וגם מה שאתה יודע יש…, בעצם, יש לכל דבר יש הרבה יותר ידע, שיפור שזה בעצם מה זה מה שהרב … לפעמים בחורים אומרים אני יודע חבר שלי התחתן אמר לי, סיפר לי, זה כלום. הרב בונה את זה מאפס בצורה הרבה הרבה יותר נכונה, ויותר מפה לצאת עם הביטחון הכי חזק ולדעת שיש ליווי זה הכי חשוב.

עוד נקודה מאד חשובה שבעצם מלווה בהדרכה הזאת זה, לפעמים חתנים לא יודעים את כל העניין של תקופת האירוסין- חתונה מה לקנות מתי לקנות, מה לכתוב איך לכתוב, לפעמים אנחנו לא יודעים לכתוב ככה משהו אישי למישהו חוץ מחידושי תורה או דברים כאלה, וגם זה קורה במשפחות בד"כ כשהבחור מתחתן אז אין את האחיות שעוזרות אבל לפעמים גם אם יש אחיות שעוזרות לא תמיד זוכרים לשאול או מה… והרב הוציא קונטרס מיוחד לדברים האלה של איזה מתנות צריך לקנות, איזה רעיונות מה לכתוב מתי לכתוב כל הזמן בעצם לתת הרגשה לבחור אני לא נותן לך פה רק בפן ההלכתי או בפן המעשי או בפן של הליווי מה זה אישה וכל זה, גם אתה הולך ביום יום עכשיו עם עצמך אתה צריך לדעת שאתה מארגן דברים לאירוסין וכל זה אתה צריך לדעת שיש מישהו, יש מישהו שבעצם נותן לך טיפים כל הזמן. וזה משהו שלי אישית מאד עזר, ספיקות של איזה מתנות לקנות ואיך לכתוב ומה , ולא הייתי עושה את זה יותר טוב אם לא הייתי פה.

אני ממליץ לכל חתן שרואה את זה, וכל חתן שגם שמחליט להגיע לעשות איך שאני עשיתי – איך ששמעתי שחבר מתארס 'מי המדריך שלך? אה יש לי מישהו להמליץ שמע לך אליו לפגישה לא מחייבת תראה על מדובר' כי אתם הצלחתם לעזור לעצמכם אז למה שלא תעזרו לאחרים.

בוא ללמוד את הסודות והיסודות להקמת בית איתן

לתאום פגישה מלא את הפרטים וההשקעה שלך כבר מתחילה

דילוג לתוכן