החתן ישראל מאיר אטיאס

אלעד, ישיבת "תורה בתפארתה"

נגן וידאו
החתן ישראל מאיר אטיאס
אלעד, ישיבת "תורה בתפארתה"

לי קוראים ישראל מאיר אטיאס ואני לומד בתורה ותפארתה באלעד, וגר בבני ברק.

וכשהתארסתי אז התחלתי לחשוב איך אני משיג רב ספרדי, רציני שיכול ללמד אותי את ההלכות בצורה ברורה. דיברתי עם אבא שלי, הוא בדק, הוא שאל איזה מישהו, הוא אמר לו אני מכיר אנשים, אבל יש מישהו מיוחד שקוראים לו הרב משה עמר. זה מישהו שבאמת תהנה ממנו. אבא שלי אמר לי תנסה, אתה לא תפסיד.

אני מגיע לשיחה, ככה ישר הרגשתי קודם כל בבית הרגשה כזו נעימה, כזו פתוחה ואז אחרי שגמרנו את השיחה, התקשרתי לאבא שלי אבא תודה רבה, זכיתי באמת למשהו מיוחד.

הרב משה עמר זה ממש קל ככה, הוא מתפנה בזמנים כאילו, הוא מתייחס לכל אחד בזמנים שצריך .אין איזה משהו קבוע כזה, הכל ככה גמיש והכל בצורה כזו פתוחה. אתה צריך עכשיו, יותר מאוחר, אני אשתדל יותר מוקדם, הכל כאילו להתגמש עם הבחור עצמו זה ממש כיף.

ובקשר ללימוד עצמו גם כן קודם כל בכל הדרכה, בעיקרון מגיעים מתחילים להדריך. אבל כשהגעתי קודם כל לרב משה עמר אני מגיע, קודם כל, מבט כללי. לא נותן מה שאתה מקבל עכשיו תקבל עכשיו, קודם כל מבט כללי מה אמור להיות קודם כל , כל התכנית. זה ישר מסדר את הראש. הכל בפרוט מלא. שיעור ראשון זה אמור להיות ככה, אתה לא חושש ששום דבר תפספס אותו ואם אתה מזכיר משהו ישר הוא נכנס לנקודה שמציקה לך ומפרט אותה. גם דברים שלא אמורים להיות בהדרכה עצמה, אתה שואל אתה מקבל תשובה בצורה ברורה. זה כזאת הרגשה ממש הכל בצורה מופשטת. לא שאני מקבל שיעור ככה יש כאלו שצריכים, חייבים לחזור על השיעור מיד אח"כ או להקליט את זה בנגנים, כי הם מקבלים שיעור בצורה ששמעת את הדינים אז עכשיו תנסה לקלוט אותם. אבל ההרגשה בשיעור זה כמו חברותא כזה. למרות שזה רב ותלמיד זה הרגשה כמו חברותא. הכל בצורה כזו לבבית והכל בצורה מופשטת. אפשר לשאול אותו שאלות כאילו מהשיעור הקודם, סתם עלה לי שאלה להלכה או משהו, ישר אין בעיה אני אכנס לזה ואחרי זה חוזרים לכל המסלול שקודם כל הלכה אחרי זה שלום בית וזה מתחלק השיעורים, חלק מהשיעור שלום בית וחלק מהשיעור זה הלכות, זה ביחד ממש נחמד ממש אני נהנה מזה.

גם זה שינה לי את הגישה להתייחסות של העולם בפרט להתייחסות של מה זה אישה, מה זה רגש, וכל הנקודה של איך צריך להעניק לה אהבה, איך צריך להתייחס לבית, לבנות בית בצורה טובה, לבנות שיהיה זוגיות טובה. זה נתן לי גם השקפה לכל החיים, התייחסות לחיים כשאני רואה בנ"א עושה משהו שאני לא חושב דווקא עם הראש אלא אני חושב מה הוא רוצה, מה הוא דורש ממני בזה שהוא פועל את הפעולה הזו. אני הגעתי ונהניתי.

אין כאלו דברים. ממש משתלם להגיע! צריך לעשות שיעור אחד כדי להבין מה הולך.

יש כזה דבר שלהוסיף מידי טוב זה להרוס צריך לדעת תנסה, תעשה שיעור ניסיון, תבין מה מתגלה בתוך התמונה הזו.

בוא ללמוד את הסודות והיסודות להקמת בית איתן

לתאום פגישה מלא את הפרטים וההשקעה שלך כבר מתחילה

דילוג לתוכן